TR Wezel 22 aug 2026 85km
Waarom de naam Wezel en niet Balen- of Mol Wezel
Wezel is één geheel, ontstaan door Vielle Montagne (nu Nyrstar) die 600 woningen bouwde voor haar personeelsleden op een grondgebied van 400 hectare. dit vnl. om de arbeiders en bedienden aan zich te binden. Balen voor de arbeiders Mol voor de bedienden en kaderleden.
Vertrek aan de kerk, links richting Nyrstar, rondpunt naar rechts Balen – Neetlaan
De Balen – Neetlaan is de gemeentegrens, links Balen en rechts Mol
We rijden richting Gelderhorsten/Kerkhoven (Lommel) langs het Nationale natuurgebied Bosland en door het militair terrein Hechtel, Eksel, Wijchmaal
Naar het militaire vliegveld Kleine – Brogel ( met zijn kernbommen) en F16 en F35 gevechtsvliegtuigen.
In het weekend is het rustig, er wordt niet gevlogen, in de week is het regelmatig anders, het gebrul van de vliegtuigen is van een ander kaliber. Wezel ligt meestal op de lijn van het starten en landen.
Van Kleine -naar Grote-Brogel dan naar Reppel met zijn Reppel en Binkermolen zo naar het sportcomplex Damburg, Bocholt, waar de tussenstop is, in cafétaria ‘de Tussenstop’, terras met 80 plaatsen buiten en 70 tal binnen. Snacks te verkrijgen.
Sportcomplex Damburg is zeer uitgebreid, man kan er diverse sporten beoefenen, gaande van paardrijden over turnen – tennis – padel, voetbalterrein met kunstgras, volleybal enz…
Achilles Bocholt (handbal) heeft hier zijn thuishaven, zij hebben verscheidene maal kampioen gespeeld zowel in de Belgische als BEN competitie, er zijn 3 uitschuifbare tribunes met een capaciteit van 1539 personen.
Brouwerij Martens is de 2de grootse van het land, na AB Inbev, voor Cristal Alken en Maes .
Haar eigen bieren zijn: Martens Pils, Sezoens, Kristoffel witbier, Kristoffel blond, Kristoffel donker en 1758 en voert uit naar 100 landen (moet er nog bier zijn?)
Brouwt ook voor huismerken als Aldi, Colruyt, Makro, Carrefour ,Cora, Tout Bien en voor de inkooporganisatie Superunie het Schuttersbier, Nederland.
De brouwerij is voor 87.5 procent in de handen van Jan Martens en zijn zonen.
In Bocholt kan men het brouwerijmuseum bezoeken het grootste van Europa
Er zijn ook enkele paardenstoeterijen in Bocholt.
Na het genieten van de tussenstop (hopelijk) stevenen we af richting Kaulille, na het passeren van Goolderheide vakantiepark .
Richting Kolisbos, naderen we opnieuw Kleine- Brogel, wel langs een andere route.
Vervolgens St.Oda (mindervaliden) MS kliniek naar grondgebied Lommel, na spoorweg
fietspad nemen, Kristalpark 900hectare bedrijfsgrond, 303.000 zonnepanelen, goed voor het jaarverbruik van 25.000 gezinnen en een windmolenpark .
Alles komt terug, Lommel gaat na het verdwijnen van Philips en Emgo, twee nieuwe glasbedrijven hebben: een Turks bedrijf (flessen) en een Zwitsers (vlakglas).
Goed voor een tewerkstelling van een 1.000 tal werknemers
Van het Kristalpark naar de Driehoek (ook bedrijfsterrein) komen we langs de zoekplaats waar Heidi De Schepper 16 jaar geleden vermoord zou geweest zijn, het lichaam is tot nu toe nog niet gevonden.
Zo komen we na 85 km terug aan de ‘’Grot’ in Wezel, hopelijk dat de weergoden ons gunstig gezind zijn. De route gaat meestal langs autoluwe wegen, die een goede ondergrond hebben (asfalt)..
Carpe Diem morgen is er weer een nieuwe dag
Tot dan. Jef
